cervenakova.cz

O mně

V roce 2007 jsem se začala, tehdy ještě coby klient (se spořícími a pojistnými smlouvami a hypotékou) pozamýšlet nad tím, jak užitečné a přínosné by bylo mít finančního poradce, odborníka, který by mi poradil nejen s výběrem vhodného finančního produktu a instituce, ale i s důležitými rozhodnutími ohledně plánování majetku a práce s cashflow (příjmy/výdaje). Po seznámení se s finančním poradenstvím jsem se rozhodla pro zásadní změnu oboru a vydala se na dlouhou cestu celoživotního vzdělávání.

V rámci finančního poradenství mne vždy bavily hypotéky. Mám ráda, když vidím rychle výsledek mé práce a spokojenost klienta, co hypotéky absolutně splňují. Rychle schválená a vyčerpaná hypotéka a klient zapsaný coby vlastník nové nemovitosti, 2-3 měsíce od prvního jednání je výsledek, který mne vždy těší a hypotéky vždy budou mojí srdeční záležitostí.

S každým novým úvěrovým požadavkem se ale u každého klienta otevírá nutnost řešit finance a majetky komplexně, neřešit „jen hypotéku“ ale pobavit se komplexně o životě a plánování majetkových a finančních změn.

Pokud se řeší hypotéka příliš odděleně, bez dalších návazností na cashflow domácnosti a cykly rodinné (snížení příjmů – mateřská) a ekonomické cykly (nárůst sazby z 1,79% na 3% a navýšení splátky), může nastat situace, kdy se hypotéka stane „koulí u nohy“. S hořkou zkušeností, poklesem investic mých klientů v době krize (2007-2009) jsem se rozhodla jít cestou

Stejně jako má příroda své cykly, stejným způsobem se vyvíjí i ekonomie. Je rozumné těmto cyklům naslouchat a reagovat na poklesy a růsty cen nemovitostí, na inflaci, na vývoj úrokových sazeb ad.  Finanční a majetkové plánování pomáhá jak majetek ochraňovat tak jej navyšovat a profitovat z těchto cyklů, ať již v době krize nebo v době konjunktury. Klientům ochotným naslouchat dlouhodobě ověřeným metodám práce s financemi a majetkem zprostředkovávám doporučení, která je právě k růstu majetku vedou.

 

Zkušenosti a praxe

  • 2007 – finanční poradce – OVB, Fincentrum
  • 2011 – hypoteční poradce – Hypocentrum Modré Pyramidy
  • 2012 – 2013 – firemní poradce – Česká spořitelna, pobočka Praha 1  (péče o firmy s obratem do 30 mil Kč, příprava úvěrových návrhů, péče o portfolio klientů, projekt Akviziční jednotka MSE)
  • 2014 – 2015 – produktový disponent pro finanční skupinu ČS – pojišťovna Kooperativa (školení a metodická podpora pojišťovacím poradcům – sjednávání hypoték, kreditních karet ČS, úvěrů SSČS, produktů Penzijní společnosti ČS)
  • 2015 – hypoteční a úvěrová specializace ve vlastní kanceláři – Broker Trust
  • 2017/2018 – komplexní poradenský servis, certifikace EFA
  • 2019 – komplexní poradenský servis – Stone & Belter/ SAB servis

 

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert